خجولی،خجولی گری،کم حرفی،کم رویی

خجولی،خجولی گری،کم حرفی،کم رویی

بلایی که خجولی گری بر سر آدم های خجول می آورد

خجالتی و خجولی گریخجولی:رفتاری که فرد در مواجه شدن با موقعیتهای اجتماعی و فردی از خود نشان میدهد.خجولی نه ژنتیکی است و نه موروثی، بلکه بخشی از مشکل روانی است.با آموزشها و مهارتهای بهبود فردی و تمرین عادتهای درست جایگزین عادتهای نادرست و ساختن مسیر عصبی در بشتر مواقع خجولی کم کم رفع می گردد.

خجول کیست؟افراد خجول نداریم بلکه رفتار خجولی گری داریم.خجولی رفتاری است که فرد در موقعیتهای اجتماعی گوناگون مانند مواجه شدن با در خواستهای دیگران،شرکت در مهمانیها و مراسمها، باز کردن سر صحبت،صحبت کردن در جمع ،ملاقات با افراد غریبه وتماسهای تلفنی و … دچار ترس و نگرانی و استرس می شود. 

 

خجولی گری

علل خجولی :نداشتن دانش ومهارت ها ارتباطی،نداشتن اعتماد به نفس بالا و عزت نفس .

عواقب رفتارهای خجولی:فرصت های مختلف در زندگی اعم از فرصتهای شغلی ،درمانی، موقعیت های اجتماعی و رابطه های عاطفی نمونه هایی از عواقب شوم خجولی است که از دست می دهد.

 فرصتهای شغلی مثل:شخص توانمندی به علت خجولی واعتماد به نفس پایین نمی تواند در مصاحبه های استخدامی توانمندی هایش را به مصاحبه گر نشان دهد.

فرصت درمانی :شخص بیمار به علت خجولی ،کم حرفی و کم رویی ناراحتی ودردش را نمی تواند با دکتر مطرح کند.

فرصت اجتماعی:مدیر یک اداره ایی به علت خجولی و اعتماد به نفس پایین توان مدیریت به کارکنان تحت نظرش را ندارد.

فرصت عاطفی:جوانی به علت کم رویی و خجولی و نداشتن اعتماد به نفس نمی تواند خواسته اش را به دختر مورد علاقه اش و خانواده خودش ابراز کند.

مدرس مهارت های ارتباطی فن بیان و سخنرانی با رویکرد بهبود فردی، در تلاشم با اصول فن بیان ( هم خوب حرف بزنیم و هم حرف های خوب بزنیم ) و با مهارت های ارتباطی حال و حس خوب در دیگران ایجاد کنیم تا شادی و امید در لحظه لحظه عمرشان موج بزند ودنیای زیبا و قشنگ با مثبت اندیشی بر پایه تلاش و پشتکار به یاری یکدیگر خلق و در کنار هم زندگی سالم به همراه سلامت فکری، روحی و جسمی را تجربه کنیم. و از همه مهمتر در برابر هر مسئله ایی محترمانه، منصفانه و قاطعانه تصمیم گرفته اصطلاحا با دور اندیشی یا با تفکر سیستمی با مسئله برخورد کنند. همچنین کارشناس مدیریت و دارای گواهینامه ( MPT ) ایران و انگلستان می باشم.

zehnbartar
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :