عامل موفقیت در زندگی

عناوین اصلی مقاله « عامل موفقیت در زندگی » در یک نگاه سطحی

 • موفقیت در آدمها به یکباره صورت نمی گیرد

                                            راز موفقیت در آدم ها

موفقیت، فن بیان و سخنرانی برتر

 عاملهای اصلی و کاربردی موفقیت آدمهای موفق دنیا

 

 1. فکر کردن و اندیشیدن صحیح برای شروع
 2. ایده پردازی و پرورش ایده ها
 3. تصمیم گیری درست و به موقع انجام کار
 4. علاقه یا میل و اشتیاق به کار 
 5. مدیریت برنامه ریزی 
 6. تلاش و پشتکار و دوام آوردن در کار 
 7.  ایجاد و پرورش باورهای مثبت
 8. اعتماد به خویشتن و یا خود باوری قوی 
 9. داشتن انگیزه 
 10. مثبت اندیش و فرصت یاب بودن
 11. تمرکزداشتن در کار 
 12. دور اندیشی
 13. ارزیابی کردن 
 14. هدفمند بودن 
 15. سپردن کار به دیگران
 16. تفریح با خانواده 
 17. بدون اهمال کاری و تنبلی
 18. استراحت کافی 
 19. سحر خیزی 
 20. سپاسگزاری از خدا و خود و خانواده
 21. پایبند بودن به اصول و قواعد کار 
 22. سرمایه گذاری روی خود به جهت بروز بودن
 23. فقط به پول فکر نکنید

  نگران پول نباشید، بلکه در عوض به فکر فرصت‌ها باشید و می‌بینید که پول به دنبال آن خواهد آمد.

  این نگرش بهترین راهی است که باعث می‌شود از فرصت‌های شغلی خود سود ببرید. به دنبال پول بودن، مخصوصاً اگر در ابتدای راه شغلی خود باشید، نتایج جالبی به دنبال ندارد. بهتر است مهارت‌ها و دانش خود را تقویت کنید که در بلندمدت، هم برایتان پول به همراه می‌آورد و هم شادی.

    ۲۴٫ پیشرو بودن در تغییرات

   ۲۵٫ اسقلال فکری و مالی 

   ۲۶٫ ارزش افزودن به دیگران 

   ۲۷٫ صداقت در کار 

   ۲۸٫ داشتن ارتباط موثر و سازنده با دیگران

   ۲۹٫ بدون تکبر و توهم دانشی

   ۳۰٫ نداشتن توقع از دیگران 

   ۳۱٫ برخورداری از قانون ۲۰/ ۸۰

موفقیت در آدمها به یکبار صورت نمی گیرد

  همه آدمهای موفق از ابتدا موفق نبودند طیف موفقیت یک طرفش معمولی بودن و طرف دیگرش هم پیروزی است اگر فردی از عادی و معمولی بودن بخواهد خارج وبه پیروزی برسد باید در مسیر موفقیت از شکست هایی درس  بگیرد یا تجربه کسب کند که برای شتاب دادن یا سرعت بخشیدن به موفقیت با شوق و اشتیاق عمل کند.

  همه آدمهای موفق از ابتدا موفق نبودند بلکه از فکر و ذهن، ایدهها،کارهای فراوانی را شروع کرده به سرانجام نرسانده و از هر شکستی تجربه کسب کردند و بعنوان پله ی ترقی استفاده نموده با سماجت و پی گیری که همان تلاش و اقدام و عمل در کاری با چندین بار تمرین به نتیجه می رسند.

پس برای موفقیت در هر کاری نیاز به تلاش، پشتکار، اقدام و عمل است. علاوه بر فاکتور های فوق در امر موفقیت، نیاز به تمرین زیاد هم دارد که در همه قسمت ها با تمرین و تمرین به نتیجه بهتری خواهیم رسید.

بنابراین برای موفقیت در هر کاری باید معیار های قید شده را به دقت و خیلی جدی و اصولی عمل و رعایت کرد نه فقط حرفش را بزنیم یا اصطلاحا توهمی دانشی بگیریم.

برایتان یک مثال مصداقی بیارم من خودم اصلا با تایپ ده انگشتی سریع هیچ ارتباطی نداشتم و هیچ وقت هم به این فکر نمی کردم که یاد بگیرم،تا اینکه دوره مدرسه استادی ۴ که شرکت کردم با توجه به آموزشهای دوره فهمیدم که هنر  تایپ ده انگشتی از مهارتهای موثر و از عاملین پیشرفت کار است.

بهمین دلیل تمرینهای زیادی را با برنامه ریزی از اول دوره به همراه دیگر تکالیف انجام می دهم تا الان که مطلبی می نویسم بنظرم نسبت به روزهای اول بهتر و پیشرفتی داشتم.

بنابراین قابل فهم است که هر موفقیتی ربطی به با استعداد،  بی استعداد بودن و با سواد، بی سواد بودن ندارد. بلکه با فرمول موفقیت می توان موفق شد.

موفقیت فن بیان و سخنرانی برتر

 

   راز موفقیت در آدمها 

   موفقیت در آدمها به یکباره صورت نمی گیرد

همه آدمهای موفق از ابتدا موفق نبودند

رویا + تلاش +  پشتکار +  اقدام و عمل = موفقیت

بناباین فرآیند موفقیت در هر کاری اول رویا پردازی،فکر و تصویر سازی ذهنی و بعدش  هم تلاش و پشتکاری  به  همراه اقدام و عمل باز هم اقدام و عمل سبب میشه که موفقیت صورت گیرد.

یعنی با فکر و خیال در خصوص وضعیت مالی، آیا این وضعیت فعلی رضایت بخش است یا اینکه از این وضعیت می خواهیم به وضعیت بهتر و مطلوبی برسیم.

مثلا من خودم رو مثال میزنم چون که ملموس تر و مصداق مطلب مان هست. مدت سه سالی بود اوضاع مالی سخت تر و  پیچیده تر می شد سعی کردم شغلی دیگر و پاره وقت برای بهتر کردن اوضاع مالی دست و پا کنم مثلا بعدظهر ها از ساعت ۱۵ الی ۲۴ به آژانس مسافری میرفتم تا یک شرایط بهتری را مهیا کنم که این شرایط کاری فشرده و سخت هم رنج آور بود و هم فشار کاری و خستگی جسمانی زیادی را تحمل می کردم  و همین اینکه بدرستی وقتی برای تفریح و آرامش برای خود و اعضای خانواده نداشتم.

چونکه همه تلاش در آن مقطع زمانی فقط این بود که بدهیهایم را پاس کنم و به تعهداتم عمل کنم. به لطف خدای مهربان و تلاش و پشتکاری خودم آن زمان سخت هم گذشت.

اگر چه شرایط ایدآل درست نکردیم ولی با تحمل سختیهای فراوان هم خودم با توجه به دو شیفته کار کردن و هم خانواده که به نیاز های شان درست رسیدگی نمی شد با تلاش و پشتکاری فراوان به موفقیت که مد نظرم بود بطور مثال حقوق ماهیانه ام جواب گوی قسط های بانکی و دیگر بدیهایم نبود با کار کردن در آژانس تونستم که هدفم که سپری کردن وضعیت مالی اون وقت بود را پوشش بدم و امورات را سر کنیم.

همین که به بخشی از چالش ها فائق آمدم و کم کم یکی پس از دیگری را رفع کرده تا حرکت رو به جلویی داشته باشم با پلن و برنامه ریزی حساب شده به سپری کردن ایام پر چالش منهای اوقات فراغت در آن برهه از زمان بپردازم.

حالا موفقیتم از آن لحظه ای که با چالش های مالی روبرو بودم و با کلی بدیهایی که در دفتر محاسباتم پیش چشمانم قرار داشت با یک بررسی اساسی و اصول حسابداری و برآورد کل درآمد منهای هزینه های جاری و بدیهای و پرداختی های ماهیانه توانستم _با مشورت همسرم و دو فرزندم هزینه های جاری مربوط به خودم و همه اعضا خانواده ( خوراک، پوشاک، لوازم التحریر و تفریح حداقلی و غیره) که از این بابت هم به خودم و به خانواده ام بسیار مدیون شان هستم_به کمک آنها به جراحی مسئله ها می پرداختیم و با درائیت همدیگر به راهکارهای حل آنها می رسیدیم.

این مشورت، همدلی، همفکری و تعامل با آعضای خانواده در چنین شرایطی به نظر من همین تعامل خودش یک فرا موفقیت بود که در آن برهه زمان با آن همه چالش جلوی رویم به اش رسیدیم. موفقیت بعدی این که به لطف خدا و با تلاش و پشتکاری و دوام آوردن خودم و خانواده ام در آن وضعیت با دور اندیشی و درخواست وقت بیشتر از بانک و افراد طلبکار بابت بدهیهای معوق شده، که این توانایی را در خودم ایجاد کردم.

موفقیت دیگر آنکه بجای زانوی غم بغل کنم و به چه کنم؟ چه کنم؟ بیافتم با همفکری و تعامل همسرم به راهکارها اندیشیدیم و با اقدام و عمل به موقع راهکارها به حل مسئله ها و حتی رفع شان رسیدیم.

موفقیت بعدی اینکه در این مسیر وجود چالش ها سبب شد که مقاومت، دوام و جان سختی را تجربه کنم و خودمان برای حل مسئله هام چاره ایی بیاندیشم نه اینکه با کمک دیگران.

در راستای از بین بردن چالش های مالی بود که به دوره های استادی آقای بهرامپور بر حسب تحقیقات و بررسیهای به عمل آمده بر خوردم که با هم اندیشی همسرم و با بررسی سایتهای آموزشی دیگر در پایان سال ۱۳۹۶ بود با سایت آقای بهرامپور آشنا شدم و درسهای رایگان را دریافت کردم و در سال ۱۳۹۷ در اردیبهشت ماه بود که برای خرید دوره حضوری مدرسه استادی به مشاوره رایگان آقایان محمد پیام بهرام پور و سعید وفایی در دوره مدرسه استادی شرکت کرده ام.

و مدت ۹ ماهی را برای گذراندن دوره استادی سپری کردم که شرکت در دوره آموزشی هم برای من موفقیتی بسیار جذاب از چند جهت : یک اینکه من به ارتقای مهارت های بهبود فردیم پرداختم و همین طور به بهبود و ارتقای مهارت های دیگر خودم پرداختم و تونستم به تقویت خود سازی در خودم سرمایه گذاری کنم که باعث رشد و شکوفایی خود و دیگران بشوم.

 چهار مرحله مکانیسم موفقیت فکر، احساس، رفتار، نتیجه!

موفقیت یک مکانیسم جهار مرحله ای است که هر نوع ورودی به آن بدهی ، همان نوع خروجی به ما می دهد . مراحل ان مکانیسم چهار مرحله است

۱) فکر

مرحله اول این مکانیسم با فکر شروع می شود . آن چیزی که در فراینئ موفقیت آغاز می شود ، فکری است که به فعالیت های ما جهت می دهد. هر چیزی که ما می خواهیم در کسب و کارمان اتفاق بیفتد اول در فکرمان می  گذرد، بعد آنقدر روی این فکر کار می کنیم و آن را پرورش می دهیم تا برای ما تبدیل به احساس شود.

  ۲ ) احساس

مرحله دوم مرحله احساس است. وقتی که فکر به احساس تبدیل شود ، ما را هیجان زده می کند . شور و اشتیاق می گیریم. از فکر مان به وجد می آییم و تصمیم می گیریم به آن عمل کنیم. بعد از فکر و احساس (هیجان) نوبت به رفتار می شود.

  ۳) رفتار

در مرحله سوم مکانیسم، احساسات و هیجانات ما باعث می شود که رفتاری متناسب آن هیجان انجام بدهیم.

۴) نتیجه

پس رفتار هم در مرحله ی چهارم نتیجه به وجود می آید پس مراحل موفقیت عبارت شد از فکر، احساس، رفتار، و نتیجه.

در این فرایند مانند فرایند میوه دادن ، دو مرحلهی نخست (یعنی فکر ، احساس ) نا پیدا است و دو مرحلهی آخر آن (یعنی رفتاری که باعث نتیجه یا پولی که به دست می آید ) پیداست. اما هنگامی که ما روی تکنیک های بازاریابی و فروش تمرکز می کنیم ، اگر خیلی خوب هم آن ها را یاد بگیریم ، در نهایت آن تکنیکها روی رفتار ما تاثیر می گذارند. در صورتی که که در این حالت از دو مرحله ی اول یعنی از مراحل فکر و احساس غفلت کرده ایم . پس برای اینکه فروش خوبی در کسب و کارمان داشته باشیم این مکانیسم موفقیت را باید درصت طی کنیم . یعنی ابتدا فکرمان را درست شکل دهیم، بعد احساساتمان را مثبت کنیم ، و در

مرحله سوم در جریان آن فکر و احساسات، رفتاری مناسب داشته باشیم تا آخر به آن نتیجه که می خواهیم دست پیدا کنیم.

بعضی ها فقط فکر می کنند در مسیر موفقیت گام برمی دارند!

یکی از مواردی که انسانها همواره به دنبال آن هستند و از صبح تا شب به آن فکر میکنند، این است که می خواهند « موفق » باشند.

این « موفقیت » چیست که وقتی که وقتی آن را دارم، انرژی دارم و با خودم خوب هستم و از خود رضایت دارم؟

چه زمانی می توانم خودم را موفق بدانم؟

اما نکته مهم در موفقیت این است که: همه فکر میکنند در مسیر موفقیت گام برمی دارند!

این یک اشتباه بزرگ است. همه ما از صبح که بیرون می آییم … می گوییم من می روم که موفق شوم. موفق هم نمی شویم ! و شب که بر می گردیم، خسته ایم و به اندازه کافی خوشحال نیستیم و از خودمان هم رضایت نداریم! از زندگی مان به اندازه ی کافی راضی نیستیم. نه از فرزندمان نه از خودمان و نه کار و شرایط مان. پی از صبح تا شب چه کار می کردیم؟ به ننظر من شاید اشکال در تعریف « موفقیت » باشد. ما دنبال یک چیز اشتباه می گردیم یا دنبال یک چیز صحیح در مکان و مسیر اشتباه می گردیم.

هر کدام که اشتباه باشد، میوه ی شیرینی به دستمان نخواهد آمد. آنچه باقی می ماند :

آه سرد و افسوس از دست رفتن عمر که به آنچه که می خواستم، نرسیدم.

یکی از مشکلات بشر امروزی این است که: اهدافش و تعریف موفقیت، از طرف دیگران

( رادیو، تلویزیون و تبلیغات بازرگانی )صورت می گیرد .

فکر می کنیم اکر ماشین یا خونه ی جدید بخریم موفق هصتیم!

اینها مواردی است که به من و شما القا کرده اند.

هر کسی اول باید معنای « موفقیت » را برای خودش تعریف و مشخص کند و بعد ابزاری داشته باشد که متوجه شود که در راه موفقیت است یا در جهت خلاف آن در حرکت است. در راه است یا در چاه ؟ باید تعریف کرد.

چگونه به اهداف مان دست یابیم؟

ما باید هدف های کوچکتر و قابل باور، تقسیم کنیم و سپس در پایان هر مرحله به خوبی بی درنگ پاداش دهیم. به این ترتیب : ذهن و ناخودآگاه مان از انجام کارهای غیر معمول و دشوار ( از نظر خود ) لذت می برد و … پاداش می گیرد و به شوق دریافت پاداش بعدی مراحل را به سرعت پشت سر می گذارد.

من تا آخر امسال باید درآمدم دو برابر شود شاید سخت و دشوار و برای برخی ناممکن به نظر برسد و از همین رو هرگز در پی آن نخواهد بود، چون فکرش هم آنها را آزار می دهد چه برسد به انجامش!

ولی اگر با خودتان قرار بگذارید: از امروز ماهیانه ۵ الی ۱۰ درصد به درآمد ماهیانه تان بیفزایید، چون شدنی و قابل اجرا به نظر می رسد، اقدام می کنید! به عبارت دیگر ترس ندارید که شکست بخورید یا دیگران شما را به خاطر زیاده طلبی، متهم و خودخواه بنامند و در نتیجه…

تنها با افزایش ده درصدی درآمد سالیانه به سه برابر افزایش می یابد. معمولا انگیزه قوی برای رسیدن به هدف از تجسم سود و لذت هایی که از دست می آید، ایجاد می شود.

« نوشتن » کمک بسیار شایان و انکار ناپذیری در پیدایش و تدام این شوق دارد.

این مقاله بزودی به بروز رسانی می شود.

اصول موفقتیت در زندگی

اصول موفقیت در کار

چملات موفقیتی و انگیزشی

تعریف موفقیت

عوامل موفقیت افراد موفق چیست؟

مدرس فن بیان، سخنرانی و مهارت های ارتباطی در تلاشم با اصول فن بیان ( هم خوب حرف بزنیم و هم حرف های خوب بزنیم ) و با مهارت های ارتباطی حال و حس خوب در دیگران ایجاد کنیم تا شادی و امید در لحظه لحظه عمرشان موج بزند ودنیای زیبا و قشنگ با مثبت اندیشی بر پایه تلاش و پشتکار به یاری یکدیگر خلق و در کنار هم زندگی سالم به همراه سلامت فکری، روحی و جسمی را تجربه کنیم. همچنین کارشناس مدیریت و دارای گواهینامه ( MPT ) ایران و انگلستان می باشم.

zehnbartar
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :